Kadın  

Fiyata göre filtrele
Kadın Spor Şort (16 Ürün)
Filtreler
Daha Fazla Göster

Asics kadın spor şort modelleri, koşuda hızına hız katmak, voleybolda hareket özgürlüğü sağlamak, plajda şıklık sağlamak için tasarlanıyor. Geniş hareket alanı tanıyan esnek kumaşları ve özel kesimleri ile spora rahatlık veren kadın spor şortlar, spor salonunda, koşu parkurlarında, takım sporlarında, günlük yaşamda kullanılıyor. Sen de doğru giyim ürünlerini seçerek sporda kendi rekorlarını egale edebilir, gün boyu hem havalı hem de rahat hissedebilirsin. 

Kadın Spor Şort Modelleri, Fiyatları

Kadın spor şort modelleri fiyatları; tasarım detaylarına, kumaş materyaline, kesime, işçilik özelliklerine göre farklılaşıyor. Ayrıca dönemsel kampanyalar, özel indirimler, stok durumları, satış grafikleri ve sezon trendleri fiyat etiketlerinin değişmesinde rol oynuyor. Her biri kaliteden taviz verilmeden tasarlanan, birbirinden şık ve dayanıklı kadın şortlar, Asics imzasıyla kullanıcıların tercihi oluyor. 

Kadın Sporcu Şortu Nasıl Olmalı?

 • Kadın sporcu şortları, kadınlara amatör veya profesyonel olarak yaptıkları sporlarda gerekli desteği vermekle yükümlü görülüyor. Hareket özgürlüğü sağlayacak esnek kumaşlar ihtiyaçların başında geliyor. 
 • Kumaşların nefes alması ve nem transferi sağlaması gerekiyor. 
 • Kadın spor şort boyu, tasarıma göre değişiyor. Kadın sporcu şortları genellikle hareket kolaylığı nedeniyle kısa tasarlanıyor. 
 • Gece spor yapanlar için görünürlüğü artıracak reflektör parçaların kadın şortların üzerinde bulunması gerekiyor. 
 • Günlük modellerde cep bulunması önemseniyor. Sporda kullanılacak tasarımlarda ise eşyaların güvenle taşınmasını sağlayan fermuarlı, güvenli cepler kendine yer buluyor. 
 • Boks, kardiyo, jimnastik gibi sporlarda taytlı kadın şortlar tercih edilebiliyor. 
 • Bazı kadın spor şortlar içinde birleşik slip bulunduruyor. Böylelikle şort içine ekstra bir iç çamaşırı giymek gerekmiyor. Sporcular bu sayede çok daha konforlu hissedebiliyor. 
 • Kumaşın rahatsızlık vermeyecek kadar yumuşak olması gerektiğinin altı çiziliyor. 

Kadın Spor Şortu Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 • Kadın şort tasarımının spora uygun olması önem arz ediyor, örneğin voleybol gibi sporlarda ise kombinler kadın voleybol ayakkabısı ve kısa tayt modelinde kadın şortlarla tamamlanıyor. Basketbolda ise uzun kadın şortların kullanımı gerekli görülüyor. 
 • Kadın şortlar alınırken kullanıcının tam beden numarası seçiliyor. Kıyafetin büyük veye küçük gelmemesi konfor için önem taşıyor. Sık kilo alıp verenler için beli lastikli ve kordonlu modeller avantaj oluşturuyor. 
 • Kadın spor şortu seçerken kullanıcılar, dolaplarındaki kadın spor ayakkabı tasarımlarını gözden geçiriyor. Kadın şortun, kullanıcıların en sık kullandığı kadın koşu ayakkabısı modelleri ile uyumlu renk ve desenlerde olması şıklık için gerekli görülüyor. 
 • Kadın spor şortun terletmemesine, nemi emmemesine, dışarı transfer etmesine önem veriliyor. 
 • Kumaşın nefes almasına dikkat ediliyor, böylece sıcak havalarda bile serinlik hissi korunuyor. 

Kadın Spor Şortu Faydaları Nelerdir?

Kadın spor şort kullanımı, eşofman ve taytların hareketle beraber eklemlerde rahatsız edici kumaş birikimi oluşturma sorununu ortadan kaldırıyor. Kadın şortla beraber özgürleşen bacaklar, hareketlerin kolaylıkla yapılmasını sağlıyor. Ayrıca vücudu sıkmayan, rahat hissettiren hafif kumaşlar, egzersiz esnasında konsantrasyonu güçlendiriyor. Sporcular, şıklıklarına ve konforlu hisse güvenerek özgüvenle hareket ediyor. Kadın şortlar sade tasarımlarıyla kolay kombinlenebiliryor, fonksiyonel formlarıyla farklı etkinliklerde giyilebiliyor. Asics kadın şortları dilersen koşu ayakkabılarının yanı sıra, günlük veya kadın yürüyüş ayakkabısı modelleriyle beraber kombinleyebilirsin. Asics’in geniş ürün yelpazesinde özel ihtiyaçları olan kullanıcılara uygun modeller de bulunuyor. Kadın spor şortları kombinleyebileceğin özel ortopedik ayakkabı tasarımlarını Asics koleksiyonundan seçebilir, kaliteyi stiline yansıtabilirsin. 

Kadın Spor Şort Çeşitleri Nelerdir?

Farklı sporlar için birçok çeşit kadın şort tasarlanıyor. İşte en popüler alternatifler: 

 • Kadın tenis şortu: Genellikle yakalı tişörtlerle ve kadın tenis ayakkabısı ile beraber kombinlenen tenis kadın şortlarında, zaman zaman etek görünümlü modeller de kullanılıyor. Mini boylarda tasarlanan tenis şortları, sporcuların daha özgür hareket etmesine yardımcı oluyor. 
 • Kadın koşu şortları: Koşarken hız kazandıracak pürüzsüz formdaki kadın şortlar, daha geniş hareket açısı sağlamak için yanlarında yırtmaç bulundurabiliyor. Nem transferi sağlayan sentetik kumaşlar sayesinde, yoğun egzersizler bile rahat geçiyor. 
 • Kadın basketbol şortları: Basketbol deneyimini daha keyifli hale getiren tasarımlar, diğerlerinden daha uzun boylarda tasarlanıyor. Kullanıcıların sıçrama, koşma gibi hareketlerde ve manevralarda daha konforlu hissetmesi için gerekli desteği veriyor. 

Ayakkabılarıyla sana her an mükemmel destek sunan Asics’in spor giyim modellerini dolabına ekleyerek sen de her adımda performansını güçlendirebilirsin. Hemen sipariş verebilir, Asics kadın şortlara kişisel giyim koleksiyonunda yer verebilirsin. 

back to top
Filtreler