Erkek  

Fiyata göre filtrele
Erkek Dizlik (1 Ürün)
Filtreler
Daha Fazla Göster

Yoğun kullanılan ve oldukça hassas bir eklem olan diz, en sık sakatlanan vücut bölümleri arasında yer alıyor. Sürekli hareket halinde olan dizler, özellikle zorlanmalar, travmatik olaylar ve çarpmalar sonucu ciddi yaralanma sorunları doğurabiliyor. Bu tip sorunların önüne geçmek için eklemlerini destekleyebilir, farklı materyallerden yapılan eklem koruyucu ürünlerle güvenli hareketin konforunu yaşayabilirsin. Kolları desteklemek için erkek kolluk ürünleri kullanabilirsin, söz konusu dizler olduğunda da spor erkek dizlikler kullanıcılara öneriliyor. Eklemlerindeki hassasiyet nedeniyle spordan uzak kalmamak için de erkek dizlik kullanmaya yönelebilirsin. 

Erkek Spor Dizlik

Asics, erkeklerin diz eklemlerini destekleyecek farklı modeller sunuyor. Profesyonel sporcular için tasarlanan, hem profesyoneller hem de amatör spor meraklıları için uzman destek sağlayan erkek spor dizlik modelleri arasında tam sana göre bir alternatif bulabilirsin. 

  • Performance Kneepad adıyla anılan dizlikler, profesyonel karşılaşmalar için özel tasarlanıyor. Voleybol, hentbol gibi sporlarla ilgilenen sporcuların, müsabaka öncesinde muhakkak erkek spor çanta içinde taşıması gereken aksesuarlar, yere düşen sporcunun dizlerinin yaralanmasını engelliyor. Jel destekler sayesinde sporcular yere düşse de yumuşak pedler darbe etkisini yumuşatıyor. 
  • Gel Kneepad adıyla anılan unisex dizlikler, darbe emilimini iyileştirmek için Asics’in ikonik GEL yastıklama teknolojisini kullanıyor. Bacağı nazikçe saran erkek spor dizlikler, esnek yapısıyla hareket kabiliyetinden ödün vermiyor. 
  • Basic erkek dizlikler, diz arkasına denk gelen bölümdeki kesik tasarımla hareket özgürlüğünü garanti ediyor. Dayanıklı dokuma, nem ve hava transferi sağlayan özellik basic dizliklerde yer alıyor. Özellikle futbol gibi temas gerektiren sporlarda kullanılan erkek dizlikler, yaralanmalara karşı kullanıcıları koruyor. 

Spor Dizlik Ne İşe Yarar ve Nasıl Kullanılır?

Erkek dizliklerin fonksiyonları modeline göre değişiyor. Kullanılacak spora göre gerekli özelliklerle donatılan tasarımlar, darbe etkisini emme, yaralanmaları önleme, eklemleri destekleme gibi görevler üstleniyor. Spor dizlikler, dizler hareket halindeyken eklemlerin zorlanmasına, darbe sonucu şoklardan zarar görmesine engel oluyor. Hem zeminle hem de diğer sporcularla ve topla olan temastan dizlerin hasar almaması için tasarlanan aksesuarlar, hareketleri kısıtlamayacak özelliklerle donatılıyor. 

Spor dizliklerin kullanımı oldukça kolay. Çorap giyer gibi bacağına geçirerek dizine doğru hafifçe çekmen yetiyor. Dizlikler, sıkı dokumaları sayesinde dize tam oturuyor ve kaymadan sana tüm gün eşlik edebiliyor. Erkek dizliklerin önünde yer alan pedi, diz kapağının üzerine getirmeye özen göstermen doğru kullanım için yetiyor. 

Erkek Spor Dizlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Erkek veya kadın spor dizlik ürünlerinin sahip olması gereken özellikler şöyle sıralanıyor: 

  • Ürünlerin beden hareketlerine uyum sağlamak için esnek olması ve beden formuna uyum göstermesi gerekiyor. 
  • Dokumanın eklemleri desteklemek için bir miktar sıkı olması gerekiyor. Ancak erkek dizliklerin kan akışını engellememesi, kullanıcıların canını yakmaması, hareketleri büyük oranda kısıtlamaması önem taşıyor. 
  • Profesyonel ürünlerde darbe emilimini azaltacak destekler bulunması tavsiye ediliyor. Özellikle sık sık yere düşülen hentbol gibi takım sporlarında, ped destekli dizlikler kullanılıyor. 
  • Kolay giyip çıkarabilmelisin. 
  • Bacağını her yönden sarmalı, kaymadan bedene tutunmalı. 
  • Nemi iten ve hava geçirgenliği sunan dokumalardan yapılmalı. 
  • Dizleri yaralanmalara karşı korumalı. 

Alacağın erkek spor dizliklerin bu özellikleri taşıdığından emin olmalısın. Yapacağın sporda kendini güvende hissetmen için gereken tüm desteği verecek çeşit çeşit spor dizlik modellerini Asics’te bulabilirsin. 

Sen de farklı sporlara özel geliştirdiği teknolojilerle sporcuların seçimi olan, özellikle erkek koşu ayakkabısı modelleriyle profesyonel sporcuların tercihi olan Asics’e güvenerek aksesuar alışverişini tamamlayabilirsin. Asics erkek spor dizlikleri inceleyerek kolaylıkla seçimini yapabilir asics.com.tr üzerinden güvenle sipariş verebilirsin. 

back to top
Filtreler